Terapia logopedyczna Terapia refleksologiczna

O refleksologii twarzy


Jak działa Refleksologia Twarzy i Głowy metodą Lone Sorensen (Sorensensistem™)


Masaż Refleksologiczny Twarzy i Głowy jest połączeniem kilku technik oraz systemów masażu i akupresury. Cały zabieg trwa około 40 min. Poprzez stymulację odpowiednich receptorów (zakończeń nerwowych) wywoływany jest impuls nerwowy, który dzięki łukowi odruchowemu dociera do mózgu jako konkretna informacja, następnie z mózgu wraca do narządów wykonawczych: mięśni, narządów wewnętrznych, gruczołów, itd.)
Wyniki eksperymentów naukowych potwierdziły wydzielanie się podczas masażu twarzy i głowy endorfin (hormonów szczęścia), serotoniny, kwasu GABA i innych tzw. neurotransmiterów, dzięki czemu uzyskuje się zdecydowaną poprawę nastroju, głębokie wyciszenie i działanie antydepresyjne.
Masaż refleksologiczny uznawany jest na tle innych technik masażu za jeden z najsilniej oddziałujących na odczuwanie u klienta głębokiego stanu relaksu i rozluźnienia. Badanie EEG (elektroencefalografia mózgu) wykonane bezpośrednio po zabiegu refleksologicznym twarzy i głowy wykazuje wyraźne zmiany w obrazie fal mózgowych. Właśnie dlatego masaż ten stosowany jest z powodzeniem także osób z uszkodzeniami mózgu i zaburzeniami neurologicznymi, a regularnie wykonywane zabiegi pomagają w przywróceniu im wielu funkcji czuciowych i ruchowych.
Masaż twarzy i głowy to nie tylko zabieg leczniczy i relaksujący, ale także upiększający. Przywraca właściwe napięcie skóry, poprawia jej elastyczność i ukrwienie, zmniejsza opuchliznę, wygładza zmarszczki. Nadaje twarzy zdrowy wygląd, poprzez pobudzenie przepływu krwi i limfy w tkankach i naczyniach krwionośnych, dając efekt liftingu i umożliwiając skuteczne usuwania toksyn.


Kim jest Lone Sorensen?

Dunka Lone Sorensen, światowej sławy terapeutka, stworzyła nurt terapii odruchowej zwany neurorefleksologią. Poświęciła temu zadaniu ponad 30 lat swego życia. Wiedzę i doświadczenie w zakresie neurologii, kinezjologii, akupunktury i refleksologii zdobywała w Danii, Francji, Niemczech, Chile, Argentynie, Hiszpanii i na Kubie. Wykładała na Wydziale Medycyny Uniwersytetu Complutense w Madrycie. Otrzymała trzy tytuły honorowe od organizacji humanitarnej OMHS w Argentynie. Obecnie prowadzi Instituto de Reflexologia Facial/Podal International w Barcelonie. Sorensen przeprowadziła terapię ok. 150 tys. osób, wyszkoliła 6 tysięcy refleksologów na całym świecie (Dania, Szwecja, Norwegia, Finlandia, Holandia, Wielka Brytania, Japonia, Meksyk, Argentyna, Hiszpania, Polska, Czechy, Nowa Zelandia, USA, Kanada, Irlandia, Włochy, Brazylia, Australia, Zjednoczone Emiraty Arabskie).